podrozowanie gen z

Jesiennie podróżowanie pokolenia Z – wakacje, city breaki, a może studia?

Podróże

Jesień to fantastyczny czas na podróżowanie – wedle danych Kiwi.com, wyszukiwarki tanich lotów i podróży oraz firmy z sektora traveltech – w październiku bilety z Polski do europejskich destynacji są średnio 24% tańsze niż w sezonie wakacyjnym (średnia cena 75 EURO), w listopadzie zaś będą tańsze o 34%w porównaniu do lipca i sierpnia (średnia cena 65 euro). Przedstawiciele generacji Z doceniają ten fakt i chętnie korzystają z przyjaznych dla portfela ofert. Dodatkowo, wrzesień i październik to czas, kiedy wielu z nich przemieszcza się za granicę w celu podjęcia lub kontynuowania studiów.

Jak wynika ze statystyk prowadzonych przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), za granicą studiuje około 50 tys. Polaków, a najbardziej popularnym krajem nadal pozostaje Wielka Brytania, która na Kiwi.com zajmuje tej jesieni trzecie miejsce, tuż za Włochami i Hiszpanią. Kiwi.com wskazuje, że ponad 50% użytkowników w wieku 18-25 lat jesienią dokonuje rezerwacji biletu w jedną stronę. Jakie kierunki najczęściej wybierają?

Studia za granicą?

Pokolenie zoomersów to pierwsza w historii generacja, która może cieszyć się taką swobodą przemieszczania po świecie. Wiele osób z tej grupy podróżuje nie tylko dla czystej przyjemności, ale również w celu podjęcia lub kontynuowania studiów na uczelniach zagranicznych. Międzynarodowe środowisko i atmosfera, możliwość praktykowania języka obcego i poznawania ludzi z całego świata czy nowatorski program studiów to jedne z kluczowych kryteriów wyboru, jakimi kierują się zoomersi. Dodatkowo, wiele krajów oferuje studia darmowe

Wedle danych OECD około 50 tysięcy Polaków studiuje poza granicami, najczęściej wybierając Wielką Brytanię, a także Włochy, Francję, Niemcy, Holandię, Danię i Stany Zjednoczone. Wyszukiwarka tanich lotów i podróży, Kiwi.com, zaobserwowała, że w sezonie jesiennym niemal 52% użytkowników w grupie wiekowej 18-25 rezerwuje biletu w jedną stronę, a nieco ponad 47% kupuje również bilet powrotny.

Najpopularniejsze trasy, jakie najczęściej wybierają zoomersi to Kraków – Brystol oraz Wiedeń, a także Warszawa – Paryż.

Wśród europejskich miast, które najbardziej przykuwają uwagę generacji Z znalazły się: Paryż, Londyn, Mediolan, Sztokholm oraz Oslo.

Jesiennie city breaki

Jesień sprzyja zdecydowanie tańszym podróżom, niż sezon wakacyjny. Kiwi.com wskazuje, że w październiku bilety z Polski są średnio 19% tańsze niż w sezonie wakacyjnym (średnia cena 103 EURO), w listopadzie zaś będą tańsze o 26%w porównaniu do lipca i sierpnia (średnia cena 92 EURO). W tym czasie na południu Europy można liczyć na solidną dawkę słońca, ciepło, a także bardziej kameralną atmosferę.

Kiwi.com wskazuje, że ponad 36% przedstawicieli pokolenia Z stawia na city-break, wybierając pobyt do 3 dni, z kolei niemal co 3 osoba na miejscu spędza od 4 do 10 dni. W TOP 5 najczęściej wybieranych przez nich krajów znalazły się:

  • Włochy
  • Hiszpania
  • Wielka Brytania
  • Francja i Grecja

Dodaj komentarz

Related Posts