Co warto zobaczyć podczas wakacji w Grecji?

Podróże

Wakacje w Grecji od lat cieszą się popularnością wśród turystów na całym świecie. To niewielkie państwo położone w południowej Europie zapewnia nie tylko świetną pogodę, lecz przede wszystkim piękne widoki i wiele ciekawych, historycznych zabytków. Co zatem warto zobaczyć podczas spędzania tam swojego letniego urlopu? Podpowiadamy.

Ateny – dlaczego warto je odwiedzić podczas wakacji w Grecji?

Ateny to jedno z najważniejszych miast w Grecji, które przyciąga turystów z całego świata z powodu swojego bogatego dziedzictwa historycznego, kulturowego i architektonicznego. Symbolem całego państwa jest Akropol. Można tam znaleźć Partenon, czyli jedną z najpiękniejszych i najważniejszych świątyń greckich. Będąc tam warto również odwiedzić Muzeum Akropolu – znajduje się na południowym stoku Akropolu i prezentuje eksponaty związane z historią Grecji.

Kolejnym argumentem, który przemawia za odwiedzeniem Aten jest Plaka – to najstarsza dzielnica tego miasta, która zachowała swój oryginalny, grecki charakter. Znajdują się tam liczne zabytki, tawerny i sklepy z pamiątkami. Nawiązując do ulic, warto przejść się ulicą Złotą i wypić pyszną kawę. Handel i wymiana towarami odbywała się z kolei na Agorze Rzymskiej. Dzisiaj usytuowane jest tam muzeum i można odnaleźć liczne ruiny rzymskich budynków. Wszystkie te atrakcje można odhaczyć za pomocą oferty wakacyjnej na https://www.traveligo.pl/.

Zobacz również:  https://warszawadasielubic.pl/gdzie-warto-pojechac-podczas-wakacji-z-dziecmi-we-wloszech/

Dlaczego warto wybrać się na wyspę Santorini?

Wybierając wakacje w tym malowniczym kraju, wielu turystów decyduje się na odwiedzenie wyspy Santorini. Oferuje ona przede wszystkim piękne widoki. Słynie z pięknych widoków na Morze Egejskie, białych domków z niebieskimi dachami oraz malowniczych krajobrazów.

Na wyspie znajdują się także unikalne domy w stylu cykladzkim, które charakteryzują się białymi ścianami oraz dachami.

Ciekawostką może być wulkan Nea Kameni – jest on jednym z najważniejszych punktów turystycznych na wyspie. Można tam podziwiać niezwykłe krajobrazy, a także wspiąć się na szczyt wulkanu. W przerwie od intensywnego zwiedzania można także sprawdzić lokalne winnice – na wyspie znajduje się ich naprawdę wiele. Wakacje w Grecji nie mogłyby się odbyć bez odwiedzenia wielu zabytków jak chociażby Akrotiri, czyli starożytna osada z czasów minojskich, klasztor św. Jana Teologa czy twierdza w Oia. Jest to zatem świetne miejsce dla tych, którzy oczekują od swoich wakacji nie tylko pięknej pogody, lecz różnorodnych atrakcji oraz dobrej jakości potraw.

Dodaj komentarz

Related Posts