prezent dla wedkarza

Jaki luksusowy prezent dla wędkarza sprawi mu największą radość?

Hobby

Co dziesiąty Polak decyduje się na wręczanie bliskim luksusowych prezentów z górnej półki[1]. Konsumenci kupują podarunki z okazji Świąt Bożego Narodzenia, ale także urodzin czy imienin. Część z nich robi to bez okazji. A jaki luksusowy prezent dla wędkarza jest na topie? Sklep Corona Fishing przygotował zestawienie najchętniej kupowanych podarków. Ważne, aby te były praktyczne, użyteczne, a jednocześnie luksusowe. I oczywiście wykonane hand made przez rzemieślników.

Spędzanie czasu na łonie natury to świetny sposób na odstresowanie. Posiadanie w gronie rodziny i bliskich osoby, która pasjonuje się wędkarstwem, znacznie ułatwia wybór upominku. Jaki luksusowy prezent dla wędkarza sprawi mu największą radość?

Luksusowy prezent dla wędkarza – ręcznie robione wędki na topie

Jednym z najchętniej wybieranych prezentów są ręcznie robione wędki. To spersonalizowane sprzęty, które sprawdzą się w każdych warunkach.

 – Ręcznie wykonaną wędkę charakteryzuje wysoka jakość, wytrzymałość, funkcjonalność i walory użytkowe – mówi Remigiusz Kopiej, właściciel firmy Corona Fishing, będącej największym w Polsce producentem i dystrybutorem ręcznie wykonywanych przynęt wędkarskich. – Do produkcji wędzisk wykorzystywane są komponenty znanych i cenionych firm. Wybrane wędki stanowią przełom w nowoczesnym wędkarstwie i kryją w sobie nieosiągalne do tej pory parametry i właściwości. Gwarantują komfortowe operowanie woblerami oraz innymi przynętami, stawiającymi opór w wodzie.  Kluczowe jest też wykorzystanie w danym modelu maksymalnie szerokiej gramatury przynęt.

Ręcznie robione wędki powinny posiadać dożywotnią gwarancję producenta. Istotny jest także nietypowy design – warto zamówić wędkę ze specjalną dedykacją bądź w kolorach, jakie lubi bliska nam osoba.

Luksusowe przynęty wędkarskie

Dużą popularnością cieszą się spinningowe przynęty wędkarskie. Hand made świetnie sprawdza się w każdej kategorii.

 – Podczas wyboru przynęty wędkarskiej dużą rolę odgrywa jej jakość. Wspólnie z rzemieślnikami dobieramy w taki sposób nasze produkty, aby były wytrzymałe, a także funkcjonalne – mówi Remigiusz Kopiej z Corona Fishing. – Rodzaj przynęty powinien być dopasowany do połowu konkretnego gatunku ryb. Niebywała lotność i celność połączona z powolnym tonięciem – to cechy, które doceni każdy wytrawny wędkarz.

Złowienie rekordowej ryby zapewnia nie tylko zachwyt otoczenia, ale przede wszystkim przepełnia niekłamaną dumą wędkarza. Mając odpowiedni sprzęt, prawdopodobieństwo takiej ewentualności wzrasta wielokrotnie.

Plecionki wysokiej klasy

Do jednych z najbardziej popularnych prezentów dla wędkarzy należą także plecionki. To rodzaj linki utworzonej z wielu włókien. Na rynku funkcjonują firmy, które wyspecjalizowały się w tworzeniu tego typu produktów. Pleconki dobrej jakości zawierają włókna spectra, uznawane za jedne z najtrwalszych i najmocniejszych na świecie. Plecionka powinna posiadać odpowiednią moc, a dzięki zmianom technologicznym daje możliwość łowienia na produkty o wysokich parametrach.

Zestawy specjalne

Nie każda osoba zna się na wędkarstwie. Jak więc dokonać wyboru odpowiedniego prezentu? W sklepach można znaleźć gotowe zestawy w określonej kwocie. Upominek może składać się z woblerów, wahadłówek, obrotówek, jerków, cykad i kogutów najwyższej jakości. Co jeszcze można zakupić? Wędkarzom przydają się noże i siekiery, a także specjalna odzież. Warto także udać się do stacjonarnego sklepu i na miejscu poprosić o skomponowanie luksusowego prezentu dla wędkarza.

Jak odpowiednio dobrać prezent? Warto zwrócić uwagę na fakt, gdzie łowi ryby dana osoba. Czy jest to rzeka, a może jezioro? W ten sposób uda się wybrać spersonalizowany i użyteczny upominek.

Dodaj komentarz

Related Posts