na czym polega praca frontend developer

Frontend Developer – czym się zajmuje?

IT i technologia

Branża IT stale poszerza się o nowe zawody przyszłości, na które z roku na rok rośnie zapotrzebowanie. Działania w internecie to bardzo często zasługa współpracy wielu osób, którym przypisano konkretne działania. Jednym z nich jest Frontend Developer, który odpowiada za nasze doznania estetyczne. Czym się zajmuje?  Podpowiadamy. 

Frontend Developer  –  kim jest?

Bardzo często mówi się, że Frontend Developer to swego rodzaju łącznik, pomiędzy webmasterami, grafikami i innymi programistami. Ściśle współpracuje on z innymi osobami w firmie. Możemy powiedzieć, że osoba na tym stanowisku powinna posiadać doświadczenie i wiedzę z zakresu programowania oraz grafiki. Frontend Developer odpowiada za wszystkie aspekty wizualne, które widzimy na stronach WWW bądź aplikacjach. Może on kompleksowo opracowywać wszystkie rozwiązania zasugerowane np. przez webmasterów, ale również skupiać się na wybranych aspektach. Wszystko zależy od danego stanowiska, poziomu naszej wiedzy oraz doświadczenia, które w poszczególnych zawodach w branży IT może znacząco się od siebie różnić. Praca frontend developer No Fluff Jobs oferuje pracę z podziałem na poszczególne lata doświadczeń. 

Do obowiązków zawodowych każdego Frontend Developera należy przede wszystkim tworzenie graficznego interfejsu aplikacji, dbanie o wizualny aspekt animacji czy też funkcjonalność przycisków, które znajdziemy na danej stronie. Osoby na tym stanowisku bardzo często zatrudniane są przez właścicieli sklepów internetowych, których celem jest stworzenie przyjaznej przestrzeni wirtualnej. 

Co musi umieć Frontend Developer?

Wbrew pozorom, osoba na tym stanowisku nie musi mieć skończonych studiów oraz wykształcenia kierunkowego. W tym zawodzie znacznie bardziej liczy się doświadczenie oraz lata praktyki. To w oczach potencjalnego pracodawcy jest ważniejsze niż uzyskany dyplom i to też, bardzo często warunkuje to, ile zarabia Frontend Developer

Istnieje kilka podstawowych elementów, które są wymagane w tym zawodzie i bez których praca byłaby niemożliwa. Pierwszym z nich jest znajomość języka programowania, który jest potrzebny do tworzenia serwisów i aplikacji. Chodzi tutaj głównie o HTML, JavaScript oraz CSS. Ich stopień znajomości zależy w głównej mierze od wymagań na danym stanowisku. Pamiętajmy również o tym, że im większa znajomość zagadnień branży IT, tym znacznie większe zarobki. Od początkujących osób zazwyczaj wymaga się, aby znały podstawowe konstrukcje języka programowania i potrafiły je wykorzystać do stworzenia prostego, ale dobrze funkcjonującego kodu. Kolejny elementem jest znajomość języka angielskiego, który w firmach bardzo często używany jest do komunikacji oraz pracy z kodem. Warto pamiętać o tym, że duża część materiałów do nauki stworzona jest również w języku angielskim. Od Frontend Developera zazwyczaj wymaga się również znajomości pakietów programistycznych, które są niezwykle ważne w codziennej pracy w tym zawodzie. 

Frontend Developer dba również o to, aby finalne projekty stron i aplikacji dla użytkowników były przede wszystkim przejrzyste oraz możliwe do odczytania i otworzenia na każdym urządzeniu. 

Frontend Developer –  czy warto?

W tym zawodzie szczególnie mocno odnajdą się osoby, które charakteryzuje wysoko rozwinięty zmysł estetyczny oraz chęć ciągłego rozwoju. Frontend Develover to zawód przyszłości, na którego zapotrzebowanie stale rośnie. Dlatego też, jeśli interesują nas zagadnienia związane z branżą IT, to zdecydowanie warto zainteresować się tym tematem i stale podnosić swoje kompetencje. Jest to zawód, który daje nam szeroką perspektywę rozwoju i możliwość ciągłego podnoszenia umiejętności. Kolejnym plusem są zadowalające zarobki, które rosną wraz ze wzrostem naszego doświadczenia. Zawód Frontend Developera jest wartym zainteresowania, jeśli tylko nie odstraszają nas takie zagadnienia, jak HTML czy JavaScript.

Dodaj komentarz

Related Posts