Język polski należy do najtrudniejszych języków świata. Zaledwie dwa języki sprawiają jeszcze więcej kłopotów komunikacyjnych: chiński i arabski. 

Chiński – najtrudniejszy język świata

Za najtrudniejszy język świata uznawany jest j. chiński, który w swojej pisemnej formie wykorzystuje kilkadziesiąt tysięcy znaków. Wymowy każdego znaku trzeba nauczyć się na pamięć, gdyż nie ma tu żadnej reguły. Co więcej wiele chińskich głosek potrafią wymówić wyłącznie te osoby, które uczyły się tego języka od dziecka. W komunikacji po chińsku przydaje się duża wrażliwość organów słuchu, gdyż wiele głosek, a także wyrazów jest tak zbliżonych w brzmieniu, że wyłącznie „nieskazitelne chińskie ucho” jest w stanie rozpoznać tę minimalną różnicę (ponoć w tonie wypowiedzi).

Drugim z najtrudniejszych języków jest arabski, którego używa ok 250 milionów ludzi na świecie. W języku tym te same samogłoski można różnie wymawiać, a także ich długość zależna jest od wyrazu, w którym występuje. W języku tym wyróżniamy aż 5 trybów, wśród których są 2 dla nas obce: tryb życzący i energetyczny.

Trzecim z najtrudniejszych języków jest j. polski, który dla „obcych” jest słyszany jako zbiór szeleszczących i bardzo szybko wymawianych słów. Odnośnie gramatyki naszego ojczystego języka, doskonale wiemy, że nawet nam – rodakom sprawia ona czasem sporo kłopotów :-)

Ciekawostka:

Najdłuższym polskim słowem składającym się wyłącznie z polskich liter jest „żółć”.

Najtrudniejsze polskie wyrazy (szczególnie dla obcokrajowców) to: źdźbło, szczęście, Pszczyna i chrząszcz.

Enterprise Gamification Sp. z o.o.

www.grywalizacja24.pl