konkurencja - grywalizacjaNiespełna połowa pracodawców uważa, że kwalifikacje zawodowe zatrudnianych w ich firmach pracowników są tak samo istotne jak wykształcenie akademickie. Mimo tego, pracownicy są wciąż nie do końca przekonani o wartości zawodowych kwalifikacji ? pokazał raport przeprowadzony na terenie Wielkiej Brytanii przez Cranfield School of Management oraz Learndirect.

Jedna trzecia pracodawców jest w stanie rozważyć płacenie premii kandydatom z kwalifikacjami na poziomie brytyjskiej narodowej skali Level 3 (odpowiednik Advanced Level/ A Level czyli egzaminów maturalnych), a już 40% pracodawców skłonnych jest do premiowania swoich pracowników za kwalifikacje na poziomie Level 4 (ekwiwalentu BTEC Proffesional Diploma).

72% pracodawców twierdzi, że trening zawodowy jest potrzebny, ponieważ przyczynia się do zwiększenia wiedzy i zrozumienia, 66% – ponieważ rozwija nowe umiejętności, a 54% – ponieważ prowadzi do lepszego wykonywania pracy w firmie. Takiego samego zdania nie są jednak pracownicy. Tylko jedna trzecia pracowników uważa, że wykształcenie akademickie jest wyżej oceniane przez pracodawców, a tylko 12% zauważa, że kwalifikacje zawodowe są postrzegane przez pracodawców jako bardziej wartościowe.

Jabbar Sardar, szef HR w Cafcass powiedział, że zachęca jego personel do brania udziału w treningach zawodowych, ponieważ przynoszą one w przyszłości ?znaczne zyski dla biznesu pod względem produktywności, zaangażowania, rekrutacji oraz retencji.?

Enterprise Gamification Sp. z o.o.

www.grywalizacja24.pl