ograniczenie prędkościWedług badania przeprowadzonego przez współtwórców bestsellera New York Times zatytułowanego ?Change Anything?, 43 procent zatrudnionych pracowników miało do czynienia z powtórzoną krytyką wydajności ich pracy w 2012 roku. Oznacza to, że pracownicy popełniali te same błędy na przestrzeni lat, mimo tego, że ich pracodawcy uświadamiali im niedociągnięcia, które niekorzystnie wpływają na przebieg oraz wydajność ich pracy.

Prawie dwóch na trzech pracowników przyznało się do tego, że otrzymało negatywny feedback na temat sposobu i jakości wykonywanej przez siebie pracy. Jednak jedynie jeden na trzech pracowników starał się wyciągać wnioski z takiej krytyki, które następnie doprowadzały do zmian korzystnych dla firmy. Badanie pokazuje, że typowa opinia zwrotna pracodawcy powielana jest w niezmienionej formie corocznie, pojawiając się niczym błędne koło.

Joseph Grenny, ekspert biznesowy i współautor ?Change Anything? tłumaczy, że jednym z powodów, dla których opinie zwrotne pracodawców są w dużej mierze nieskuteczne jest brak konkretnych umiejętności pracowników, pozwalających im na zmianę schematów zachowań i wdrożenia konstruktywnej krytyki pracodawców w życie. W internetowym sondażu, w którym wzięły udział 642 osoby, 87% przyznało, że nie skorzystało w żadnym stopniu na opinii zwrotnej pracodawcy, ponieważ nie wiedziało jak lepiej sprostać wymaganiom swoich przełożonych.


Enterprise Gamification Sp. z o.o.


www.grywalizacja24.pl