treasures and guardians - grywalizacjaTreasures and Guardians to mobilna platforma bazująca na systemie geolokacji. Dzięki niej pragnące promować się lokalnie firmy mogą docierać do ściśle określonej grupy docelowej i oferować jej bonusy i zniżki po wykonaniu grywalizacyjnych zadań.

Działanie Treasures and Guardians zostało wyjaśnione w prostym promocyjnym filmie, w którym jako przykładu użyto małej, lokalnej pizzerii, której właścicielka stawiała przed aplikacją typu Treasures and Guardians trzy główne cele. Po pierwsze dzięki niej chciała dotrzeć z informacją o istnieniu lokalu do potencjalnych klientów, po drugie przekonać ich do odwiedzenia właśnie jej pizzerii oraz po trzecie oczekiwała by przekazano jej informację zwrotną – ilu klientów odwiedziło jej miejsce dzięki korzystaniu z tej aplikacji. Co oczywiste Treasures and Guardians stał się odpowiedzią na wszystkie żądania potencjalnej klientki.

Treasures and Guardians to wirtualny świat bazujący całkowicie na realnych lokalizacjach znajdujących się w obrębie działania promowanego przez aplikację miejsca. Zadaniem gracza jest obrona podzielonego na hexagramy terytorium przed gigantycznymi robotami. W trakcie gry, użytkownicy aplikacji otrzymują zadania specjalne z realnymi nagrodami przygotowanymi przez promowane za pośrednictwem aplikacji firmy. Warunkiem koniecznym do odebrania nagrody w postaci na przykład darmowego kawałka pizzy jest przyjście do wskazanego lokalu, co umożliwia jego właścicielom uzyskanie realnych danych dotyczących skuteczności promowania swojego interesu poprzez mobilną aplikację. Treasures and Guardians stanowi ciekawy projekt, który jeśli uzyska wielu klientów reklamujących się w ten sposób ma spore szanse na powodzenie i rozwój.

TaG – How It Works from 315 Studio on Vimeo.


Enterprise Gamification Sp. z o.o.


www.grywalizacja24.pl