trails - grywalizacjaPodróżowanie przeważnie konotowane jest z ekscytującymi przygodami, dalekimi wycieczkami i odkrywaniem nieznanych terenów. Istnieje jednak inny wymiar podróżowania ? codzienny i rutynowy związany z przemieszczaniem się do pracy, czy na uczelnię. Pokonywany wielokrotnie odcinek pomimo atrakcji, jakie niesie ze sobą zmiana pór roku i przyrody niejednokrotnie staje się męczącą i monotonną katorgą. W wyniku niezgody na taki stan rzeczy powstał koncept Trails.

Trails został opracowany przez młodego Holendra ? Melvina Poppelaars?a, który postanowił ożywić monotonię korzystania z kart miejskich. W celu skorzystania z transportu publicznego, w Holandii (podobnie jak w Wielkie Brytanii, czy Hiszpanii) niezbędne jest ?zameldowanie się? w systemie, to jest zbliżenie swojej karty do zamontowanego w autobusie, tramwaju, czy na stacji metra czytnika. Meldunek pozwala na akces do środka lokomocji i na tym zasadniczo kończy się ?przygoda? korzystania z tak skonstruowanego systemu.

W koncepcie Poppelaars?a ważną rolę odgrywa dystans podróży i powtarzalność pokonywania danej trasy. Na tej podstawie gracze zostają przypisani do jednej z ?kast? graczy. Dla każdej z grup każdego dnia pojawiają się zadanie do wypełnienia, za które gracz otrzymuje punkty i odznaki i może wspinać się w tabelach wyników konkurując z przyjaciółmi i nieznajomymi. System Trails wykorzystuje wspomniane karty miejskie oraz aplikację na urządzenia mobilne, która pozwala na logowanie się do gry oraz komunikację z kartą.

Trails w chwili obecnej znajduje się w fazie projektu.

Trails concept from Melvin Poppelaars on Vimeo.


Enterprise Gamification Sp. z o.o.


www.grywalizacja24.pl