22 września to Światowy Dzień Bez Samochodu.

W tym dniu wyciągajmy rowery, hulajnogi, wrotki i deskorolki, albo po prostu ruszajmy w drogę do pracy, szkoły, sklepu, klubu czy do znajomych na piechotę:-)

Ewentualnie możemy skorzystać z atrakcyjnej oferty komunikacji miejskiej, która w tym dniu w wielu miastach jest wyjątkowo korzystna – zachęcająca do pozostawienia własnych czterech kółek pod domem.

Nasza planeta z roku na rok coraz bardziej jest zalewana, a właściwie rozjeżdżana przez auta. W Unii Europejskiej od 1990 r. liczba samochodów wzrosła o ok. 40% i dziś przypada już 1 samochód da dwóch mieszkańców! Aż strach pomyśleć co będzie za kilka lat!!!

Stres w korkach i spaliny to konsekwencje codziennego podróżowania samochodem. Może chociaż tej jeden dzień w roku moglibyśmy spędzić inaczej?

Gorąco polecamy!

I jeszcze ciekawostka – czy wiesz, że Polska jest jednym z tych państw, w których liczba samochodów rośnie najszybciej (ok 130% od 1990 roku). Rekordzistą jest tu jednak Litwa, gdzie aut przybywa zdecydowanie najwięcej (ok. 170% od 1990 roku).

Dla porównania przyrost samochodów w Niemczech w tym samym okresie wyniósł ok. 25%, a w krajach skandynawskich ok. 17%.

W przeliczeniu na liczbę mieszkańców najwięcej samochodów jeździ po Luksemburgu, a najmniej przemieszcza się drogami naszych południowych sąsiadów – Słowaków.

funny-310083_960_720

Enterprise Gamification Sp. z o.o.

www.grywalizacja24.pl