policja - grywalizacja

rgbstock / tome213

Z zewnątrz pościgi policyjne mogą fascynować. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że tak naprawdę nie przypominają pogoni z „policjantów i złodziei”, gier wideo i filmów. Nie jest to element „rozgrywki” pomiędzy „siłami dobra” i „siłami ciemności”, ale brutalny pojedynek, w którym stawką nierzadko jest życie. I często jest to życie osób postronnych, które znalazły się o niewłaściwej porze w niewłaściwym miejscu.

Aby zmienić ten stan rzeczy, oraz powszechniej w radiowozach amerykańskiej policji montowany jest system StarChase. Jest to urządzenie, które może wystrzelić do ściganego pojazdu specjalnym pociskiem wyposażonym w GPS, który łatwo i mocno przykleja się do karoserii. Pozycja ściganych może być śledzona na cyfrowej mapie. To umożliwia zatrzymanie podejrzanych i przestęców w najdogodniejszym momencie, bez konieczności przeprowadzania ryzykownych pościgów.

Technologia w chwili obecnej nie należy do najtańszych ? jeden pocisk kosztuje ok. 500 USD. Jednakże stanowi poważną alternatywę dla długotwałych i niebezpiecznych pościgów policyjnych, które często kończą się śmiercią uczestników lub osób postronnych. Wg danych co roku ofiarami pościgów policyjnych w samych tylko Stanach Zjednoczonych pada kilkaset osób.


Enterprise Gamification Sp. z o.o.


www.grywalizacja24.pl