Gry, które mają swoje połączenie z rzeczywistością, a nie tylko z ekranem komputera, są preferowane przez bardziej dojrzałych graczy, ponieważ oferują im więcej. Do tego rodzaju zabaw należą gry miejskie. Obecnie popularny jest trend łączenia tego rodzaju gier z aplikacjami mobilnymi.

Ta gra o enigmatycznej nazwie, wpisującej się we współczesny trend pomijania samogłosek, jest w stanie urozmaicić nie tylko czas, ale także nasze życie. W założeniu jest prosta i pod wieloma względami przypomina tradycyjne gry miejskie. Wysyła cię do określonych miejsc, często tych które dobrze znasz, zmusza do realizacji wyzwań i zbierania punktów. Dzięki grze możemy odkryć nowe, nieznane przestrzenie oraz spędzić ekscytująco czas, a być może nawet zrobić coś po raz pierwszy w życiu. Za pomocą SCVNGR dzielimy się naszymi osiągnięciami z przyjaciółmi, odblokowujemy odznaki wirtualne oraz dostajemy realne nagrody. Dzięki temu, że SCVNGR wysyła nas w miejsca, które już znamy i stawia przed nami wyzwania, które są w stanie nas realnie zaskoczyć, rozbudowuje świat, w którym żyjemy i stawia go w nowym świetle i kontekście. Gra pomaga nie tylko dobrze się bawić, ale też poznać nowych ludzi oraz sprawdzić na co nas stać.

SCVNGR gamification

Ty jesteś twórcą grywalizacji

 

SCVNGR wpisuje się w obraz gry, która przekłada nacisk z uczestników-graczy, na graczy-twórców. Dzięki temu, że możesz rozbudować funkcje gry, a wielka platforma zgodzi się na wykorzystanie twoich unikalnych pomysłów, możesz poczuć się nie tylko częścią społeczności, ale także przewodnikiem stada. W praktyce ponad sześćset pięćdziesiąt instytucji oraz zapewne jeszcze więcej pojedynczych osób niezwiązanych z żadną konkretną organizacją rozszerza opcje gry poprzez dodawanie zabawnych i oryginalnych wyzwań połączonych ze znanymi lokalizacjami.