Rower zamiast kawy …
Pracownicy korzystający z tej formy podróżowania między domem a firmą bardzo sobie chwalą ten pomysł. Twierdzą, że poranna droga jest lepszą pobudką niż kubek kawy. Przyjeżdżają do pracy dotlenieni i naładowani energią, gotowi do podjęcia wysiłku umysłowego.

Dla tych, którzy po pedałowaniu czują się nieświeżo uruchomiono w toaletach kabiny prysznicowe i przebieralnie z szafkami, w których można przechowywać swoje ubrania.

Bez korków, wszystko zgodnie z planem …

Powrót do domu na rowerze niekiedy zajmuje im mniej czasu niż droga samochodem. Postoje na światłach trwają tyle samo, ale za to dwukołowiec bez problemu omija wszystkie korki.

W Polsce także coraz częściej obserwujemy rowerzystów, nie tylko na weekendowych, czy popołudniowych przejażdżkach, ale także tych, którzy traktują ten środek transportu jako najlepszy sposób dotarcia do pracy, sklepu, czy urzędu. Ci najbardziej zapaleni jeżdżą rowerami niezależnie od pogody, nawet przy bardzo niskich temperaturach. Wystarczy tylko odpowiednie ubranie.

Rowerowa grywalizacja …

Taka rowerowa moda może być inspiracją dla pracowników HR lub innych osób, odpowiadających za zmotywowanie i integrowanie pracowników do zaprojektowania bardziej złożonych programów grywalizacyjnych.

Mogą rywalizować ze sobą całe zespoły pracowników, albo inne wewnętrznie utworzone grupy. Pole do popisu jest ogromne!

Z kulturą na bakier …

Niestety kultura jazdy w Polsce pokazuje, że pomimo tych zmian, wciąż jeszcze kierowcy samochodów traktują rowerzystów jak intruzów. Czują się więksi, silniejsi i ważniejsi.

Drodzy kierowcy, apelujemy do Was wszystkich – bądźmy dla siebie mili, szanujmy się, aby nasza droga do pracy, czy z pracy, niezależnie od tego, czy siedzimy na rowerowym siodełku, czy na fotelu za kółkiem była sympatyczna.

W końcu, choć zmierzamy do różnych celów, to jednak łączy nas wspólna droga …

Miłego pedałowania!

Enterprise Gamification Sp. z o.o.

www.grywalizacja24.pl