Moda na piłkarzyki już minęła…

Dbanie o komfort pracy i zapewnianie w zakładach pracy młodemu pokoleniu pracowników dodatkowych rozrywek (np. gry w piłkarzyki, czy bilard) nie jest już niczym nowym, a można nawet pokusić się o stwierdzenie, że staje się pewną normą.

„Początkowo piłkarzyki były rozchwytywane. Nie tylko młodzi chcieli grać, ale także panowie po czterdziestce. Nawet zapisywali się na godziny i dopasowywali swoje przerwy. Teraz stoją zazwyczaj nieużywane i bardziej stanowią element dekoracyjny biura, niż użytek dla pracowników” – mówi Pani Ania z działu HR jednej z warszawskich agencji reklamowych.

Znane jest nam także zachęcanie pracowników do zdrowego stylu życia poza pracą np. przez proponowanie kart do klubów fitness.

„Z kart fitnes pracownicy często korzystają. Zazwyczaj wciąż ci sami. Jest grupa ludzi, która jednak nie jest tym w ogóle zainteresowania” – dodaje nasza rozmówczyni.

Rowerem do biura …

Niektórzy pracodawcy pomyśleli także o zachęcaniu swoich ludzi do zdrowej formy podróżowania na trasie dom – praca i z powrotem.

Jak? Np. płacąc za przybycie do firmy na rowerze.

Tak dba o zdrowie pracowników np. agencja reklamowa z Nowej Zelandii, która za jednorazowy przejazd do pracy płaci pracownikowi równowartość ok. 12 zł. Powrót do domu na rowerze to kolejne 12 zł. W ten sposób w ciągu 1 tygodnia (5 dni pracy) można dodatkowo zarobić ok. 120 zł. 4 tygodnie to już 480 zł. Co więcej, wytrwali mogą zarobić w ten sposób jeszcze więcej, gdyż po 6 miesiącach pracodawca płaci o połowę więcej.

Po roku pedałowania można zarobić ok. 6.000 zł dodatkowej gotówki. Nie warto?

Zgodnie z przesłaniem, że dobra forma fizyczna to większa wydajność, także w Polsce znalazły się firmy, które dopłacają pracownikom za dojeżdżanie do pracy na rowerze.

Taki trening fizyczny to samo zdrowie. Oczywiście pod warunkiem, że nie ma smogu :-(