rocky - grywalizacjaJak dzięki zabawie wpłynąć na bezpieczeństwo pieszych? Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta ? według autora zgłoszonego w ramach The Fun Theory w 2012 projektu wystarczy odpowiednia infrastruktura i muzyczny hit znany wszystkim niezależnie od pokolenia.

W Meksyku jedynie 3 na 50 pieszych użytkowników dróg korzysta z przygotowanych dla ich bezpieczeństwa mostków. Przeważająca większość ludzi przechodzi więc przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, ryzykując swym zdrowiem i życiem. Według statystyk, na które powołuje się autor projektu 20% wypadków drogowych w stolicy tego kraju jest spowodowana przez pieszych, którzy gwałtownie wkroczyli na jezdnię, przez co kierujący samochodem nie był zdolny do wyhamowania pojazdu. Każdego dnia około 10 osób ginie pod kołami samochodów. Do tych tragedii nie dochodziłoby, gdyby ludzie korzystali z istniejącej infrastruktury.

W celu zachęcenia ludzi do korzystania ze znajdujących się nad ruchliwymi drogami kładek, autor projektu postuluje wykorzystanie energicznej muzyki, która miałaby zachęcić do wysiłku. Motywem odtwarzanym w chwili, gdy pieszy wkracza na schody prowadzące do kładki miałby być przewodni motyw ze znanego na całym świecie kinowego hitu ? Rocky. Budująca muzyka skłaniająca do podjęcia wysiłku na miarę herosa z amerykańskiego filmu miałaby wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa, jednocześnie zapewniając ludziom zabawę i satysfakcję z wykonanego ?zadania?.

 


Enterprise Gamification Sp. z o.o.


www.grywalizacja24.pl