protoria - grywalizacjaŚwiat oszalał na punkcie technologicznych gadżetów i nowinek. Jednym z objawów tego stanu jest nietypowa akcja promocyjna iPadów i strony Protoria.ua, która miała miejsce na Ukrainie. W popularnym centrum handlowych (sklep z elektroniką), organizatorzy akcji ustawili przenośny fotel fryzjerski i podstawowe wyposażenie salonu fryzjerskiego, które sprawnie obsługiwał mężczyzna w okularach.

Wyzwaniem stawianym przed graczami, którymi były w większości kobiety było danie ogolić sobie głowę. W zamian uczestnik otrzymywał nagrodę ? najnowszego iPada sygnowanego przez Apple. Jak można się domyślić akcja wzbudziła duże zainteresowanie potencjalnych uczestniczek i zgromadzonego tłumu. W trakcie zabawy na przenośnym fotelu zasiadło kilka kobiet, które ku zdziwieniu świadków zdarzenia wydawały się szczęśliwe i radosne. Jak można się dowiedzieć z promującego akcję filmiku wiele z kobiet marzyło o takiej fryzurze już wcześniej lub później poczuło miłą świeżość. Większość kobiet na rzecz otrzymania iPada poświęcała długie, piękne włosy lub nawet pieczołowicie zaplecione dready, jedynie dwie kobiety wydawały się przerażone swą decyzją i związanymi z nią konsekwencjami.

Radykalna akcja Protoria.ua przypadła do gustu części Internautów trafnie zauważających, iż włosy szybko odrastają, a radość z iPada będzie towarzyszyła kobietom każdego dnia, w którym będą go używać. Bardziej staroświeccy i radykalni komentatorzy nazywali ten zabieg delikatnie mówiąc ?nierozsądnym?. Pr0toria.ua dzięki tak nietypowej akcji z pewnością wywołała jednak zamierzony szum medialny, co może przełożyć się na wymierne korzyści dla jej właścicieli.


Enterprise Gamification Sp. z o.o.


www.grywalizacja24.pl