Salon marki SzkłoKoncept w Poznaniu otrzymał nową, interaktywną witrynę, która budzi duże zainteresowanie przechodniów.

witryna grywalizacjaSzkło w witrynie salonu zmienia swoją przejrzystość- od w pełni przezroczystego, bezbarwnego szkła do matowej, mlecznej powierzchni, przez którą nie sposób zajrzeć na drugą stronę. Proces ten może zachodzić dzięki działaniu prądu przepuszczonego przez szybę.

Na matowej mlecznej powierzchni komputer wyświetla dyskretne animacje. Tak jest na pustej ulicy- zamiast witrynowego okna widzimy biały ekran projekcyjny, na którym pokazuje się film. Jednak gdy ktoś podejdzie do szyby, wchodzi ona w interakcję z przechodniem. Osoba stojąca przed witryną może za pomocą własnego ciała sterować animacją, wpływa także na przezroczystość szkła.

Po zachodzie słońca instalacja także się zmienia- od czasu do czasu rozbłyska losowo wybrana sekwencja kolorowych świateł.

Normalnie okno witryny wygląda jak niestandardowy witraż. W planach jest wprowadzenie odpowiednich sterowników, które pozwolą na niezależne wpływanie na przezroczystość każdego ze 160 elementów.

Nie da się ukryć, że to doskonała zabawa- pewnie niejedna osoba spóźniła się do pracy czy szkoły, bo stała na ulicy bawiąc się.. oknem salonu.

Enterprise Gamification Sp. z o.o.


www.grywalizacja24.pl