Historyczne Pompeje ? miasto powstałe w VII w. p.n.e. na stoku wzniesienia utworzonego przez prehistoryczną lawę, na wysokości 40 m n.p.m., nad rzeką Sarnus. To fantastyczne domy, place, fontanny, hotele, sklepy, warsztaty, teatry, świątynie, termy i wiele innych fascynujących obiektów. A wszystko to zagrzebane pod tonami wulkanicznego popiołu ?

Po raz pierwszy miasto zniszczyło silne trzęsienie ziemi w 62 roku. Mieszkańcy jednak nie poddali się i odbudowali Pompeje. Niestety, 17 lat później, niespodziewana, trzydniowa erupcja wulkanu Wezuwiusz pogrzebała miasto pod 5-6 metrową warstwą lawy i popiołu.

Dopiero pod koniec XVI wieku, w trakcie prac nad budową kanału, przypadkowo dokopano się ruin Pompejów. Wykopaliska prowadzono latami, odkopując fragmenty budynków, ulic, dzieł sztuki, aż w końcu sporządzono plan całego miasta.

Dziś naukowcy z Uniwersytetu w Lund postanowili pokazać całemu światu, jak w rzeczywistości wyglądały Pompeje w czasach swojej świetności, jeszcze przed wybuchem wulkanu. Współpraca archeologów, architektów i grafików komputerowych umożliwiła odtworzenie miasta i zwizualizowanie go w postaci cyfrowej 3D.

Czyżby nowe inspiracje do grywalizacyjnego storytelling???

Pompeje2

Enterprise Gamification Sp. z o.o.

www.grywalizacja24.pl