volkswagen - grywalizacjaCzynniki, jakie mają duży wpływ na motywowanie pracowników do jak najlepszego wykonywania zleconych im zadań można mnożyć. Niektórzy przykładają dużą wagę do tego, aby ich praca była połączona z pasją, ponieważ wówczas nie przepracują ani jednego dnia życia. Inni zwracają uwagę na poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, oczekując od firmy stałego zatrudnienia i benefitów socjalnych, które zapewnią im pewną emeryturę, opiekę medyczną oraz dodatki. Co jednak jest najważniejszym bodźcem motywującym najlepszych pracowników do lojalności wobec przedsiębiorstw?

Zdaniem dyrektor HR Volkswagen Group UK, Fiony Roberts są to pieniądze. Ilość pieniędzy jakie pracownik będzie w stanie zarobić jest główną motywacją przy wyborze potencjalnego pracodawcy. ?Jeśli chcesz przyciągnąć do swojej firmy najbardziej utalentowanych ludzi musisz mieć odpowiednie pieniądze do zaoferowania,? mówi Roberts. ?Gdy rozmawiasz z innymi ludźmi o swojej pracy przy okazji luźnego spotkania towarzyskiego, pierwszą rzeczą jaką chcą wiedzieć twoi znajomi jest to, ile płaci ci twoja firma.?

Trend zwracania największej uwagi na stawkę płacową jest obecny według Roberts od ostatnich 18 miesięcy i wiąże się z coraz bardziej powszechnym bezrobociem i trudnymi okresami finansowymi, jakie przechodzą niektórzy pracownicy. Roberts powiedziała, że trend ten zauważalny jest przekrojowo w wielu różnych sektorach gospodarczych i przewiduje, że będzie się utrzymywał.


Enterprise Gamification Sp. z o.o.


www.grywalizacja24.pl