pedigree - grywalizacjaKażdy właściciel psa wie, jak ważne w życiu czworonoga są spacery. Oprócz dawania obopólnej radości i możliwości załatwienia potrzeb fizjologicznych przez zwierzątko sprawiają, że może ono prawidłowo się rozwijać zachowując sprawność i witalność na długie lata. Według specjalistów każdy pies powinien przebywać w intensywnym ruchu (spacery) przez minimum 30 minut dziennie, co niejednokrotnie nie jest mu zapewniane przez zapracowanych lub leniwych opiekunów. W celu zmiany przyzwyczajeń opiekunów oraz przełamania codziennej, spacerowej rutyny Pedigree razem z agencją reklamową DDB Brussels stworzyło Pedigree Belgium Billboard Walk.

Pedigree Belgium Billboard Walk to system spacerowych tras, które zostały zaproponowane mieszkańcom trzech największych belgijskich miast. Znaki wyznaczające trasy bazowały na reklamowych tablicach umieszczonych przykładowo na przystankach autobusowych. Dzięki Pedigree Belgium Billboard Walk właściciele czworonogów zyskiwali możliwość odkrywania nowych tras spacerowych w znanej tkance miasta oraz pewność, iż zapewniają swemu pupilowi odpowiednią dawkę ruchu ? średnia długość trasy wynosiła około 2 kilometry.

Zabawa zaproponowana przez Pedigree pozwalała na integrację z przestrzenią miejską pozwalając na radosne poszukiwania kolejnych billboardów i odmeldowywanie się przy nich. Autorzy pomysłu nie wykorzystali pełni możliwości oferowanych przez grywalizację – meldunki nie były połączone z żadną aplikacją mobilną, co uniemożliwiało dzielenie się postępami ze znajomymi, a wytrwali maruderzy nie mogli liczyć na odznaki, czy peany na ich cześć.

Każdy z użytkowników Pedigree Belgium Billboard Walk mógł jednak wykonać zdjęcie pupila pod jednym z drogowskazów Pedigree (żółte tablice wyznaczające przebieg tras) i przesłać je na facebookowy profil Pedigree Belgium, które aktywnych w ten sposób użytkowników nagradzało za pomocą nagród z psimi specjałami sygnowanymi przez producenta karmy.

Prosty pomysł Pedigree i DDB Brussels zaowocował setkami odwiedzin profilu karmy na Facebooku oraz dziesiątkami kilometrów przebytych przez psy i ich właścicieli.

 


Enterprise Gamification Sp. z o.o.


www.grywalizacja24.pl