orbit - grywalizacjaOrbit to program zapobiegania molestowaniu seksualnemu dzieci, na który składa się gra komputerowa, specjalnie opracowane lekcje oraz strona internetowa zawierająca zbiór informacji i materiałów przeznaczonych dla rodziców i opiekunów. Program jest darmowy. Przeznaczono go dla dzieci w wieku od ośmiu do dziesięciu lat.

Program jako całość przeznaczony jest raczej do wykorzystania w szkołach, podczas lekcji, jednakże udostępnia również sekcje skierowane do rodziców i opiekunów, a mające na celu uświadomienie im zagrożeń i konsekwencji,  rozpoznanie sygnałów wysyłanych przez dziecko oraz nauczenie, w jaki sposób mogą oni chronić dzieci pozostające w ich pieczy i rozmawiać z nimi na te niełatwe tematy.

Gra rozgrywa się w kosmosie. Zadania stawiane przed graczami służą rozwijaniu wiary w siebie oraz umiejętności rozwiązywania problemów.

?Kiedy przeprowadzaliśmy w szkołach program pilotażowy, odnotowaliśmy, że dzieciom naprawdę spodobała się nasza gra i przyswoiły one wiele ważnych informacji dotyczących zapobiegania molestowaniu seksualnemu.? ? powiedział dr Christian Jones, szef USC?s Engage Research Lab (twórcy programu).

Gra jest skutecznym narzędziem edukacyjnym, ponieważ dzieci wolą naukę poprzez zabawę. Z kolei zbyt dosłowne przedstawienie im problemu mogłoby w tym wypadku przynieść więcej szkody niż pożytku, ze względu na możliwe urazy psychiczne.


Enterprise Gamification Sp. z o.o.


www.grywalizacja24.pl