W tym roku międzynarodowe jury postanowiło, że konkurs wygrali twórcy grywalizacji pomagającej w nauce chemii- Professor Why.

Aplikacja pozwala na przeprowadzanie nawet skomplikowanych doświadczeń chemicznych w warunkach bezpiecznego, wirtualnego laboratorium chemicznego. Dzięki zastosowaniu rozszerzonej rzeczywistości tylko za pomocą kamery internetowej i zestawu edukart można zamienić własne biurko we w pełni wyposażone laboratorium.

Grywalizacja prawie jak działania na żywochemistry gamification

Grafika jest sugestywna, a wszystkie sprzęty wyglądają bardzo realistycznie, dzięki temu użytkownicy uczą się, jak wygląda prawdzie laboratorium i prawdziwe odczynniki chemiczne. Zachodzące reakcje można obserwować  na ekranie własnego komputera z duża dokładnością, można także samodzielnie wyciągać z nich wnioski.

Twórcy przewidzieli także tryb rozgrywki dla tych użytkowników, którzy nie dysponują kamerką internetową i edukartami ? doświadczenia można przeprowadzać jedynie za pomocą myszki i w ten sam sposób zdobywać kolejne punkty.

Projekt z pewnością przyda się tym wszystkim, którzy chcieliby bliżej zapoznać się z chemicznymi odczynnikami i reakcjami. Adresowany jest nie tylko do najmłodszych i wszystko wskazuje na to, że użytkownicy ze wszystkich grup wiekowych będą zadowoleni.

Twórcy mają w planach także wersje dotyczące fizyki i biologii.


Enterprise Gamification Sp. z o.o.


www.grywalizacja24.pl