15 maja 1940 r. zadebiutowały na amerykańskim rynku, a już po kilku dniach sprzedano ich kilka milionów. Po roku sprzedaż wzrosła do kilkudziesięciu milionów.

Niegdyś kobiety je uwielbiały, później troszkę o nich zapomniano, a dziś przeżywają prawdziwy renesans. Są eleganckie, wytworne, ekskluzywne i wymagające, a zarazem proste i dopasowane dla każdej kobiety.

15 maja mają swoje międzynarodowe święto ? NYLONOWE POŃCZOCHY!

48dupontnylon

źródło: http://rexwordpuzzle.blogspot.de/

Nylon został wynaleziony w 1935 roku przez markę DuPont nylon. Początkowo był wykorzystywany do wyrobu szczoteczek do zębów i namiotów, zanim dostrzeżono w nim właściwości upiększające kobiece nogi.

W trakcie wojny większość zapasów nylonu została wykorzystana do produkcji spadochronów, co chwilowo zablokowało produkcję pończoch i sprawiło, że stały się one jeszcze bardziej pożądane i traktowane jako dobro luksusowe :-)

Historia pończoch stała się inspiracją do opracowania gry szkoleniowej ?Nylonowe Pończochy?, będącej w repertuarze firmy szkoleniowej Competitive Skills. W trakcie gry uczestnicy ćwiczą kompetencje marketingowe. Ich celem jest sprzedaż pończoch w zmieniających się dynamicznie warunkach rynkowych. Pończochy ? niby te same/ nylon ? ten sam, ale ich wartość, popyt i podaż zmienia się jak w kalejdoskopie.

Być może ta nylonowa historia zainspiruje także twórców scenariuszy programów grywalizacyjnych?

Enterprise Gamification Sp. z o.o.

www.grywalizacja24.pl