Właśnie opublikowano wyniki badań ośrodka badania opinii publicznej Infas przeprowadzonego na zlecenie Trusted Shops. Wynika z nich, że większość Polaków robi zakupy online co najmniej raz w tygodniu.

e-shop - grywalizacja

Pokrywa się to z wcześniejszymi danymi, które wskazywały, że polski rynek e-commerce zajmuje trzecią pozycję w Europie – po Wielkiej Brytanii i Niemczech. Wprawdzie obroty naszych sklepów są wciąż nieporównywalnie mniejsze od tych, które generują klienci angielscy czy niemieccy (ci jednorazowo przeznaczają na zakupy znacznie większe kwoty), ale wzrost zdecydowanie cieszy.

Coraz częściej decydujemy się zamawianie jedzenia przez internet. PizzaPortal.pl wskazuje, że najczęściej takich zamówień dokonujemy w weekendy i inne dni wolne. Ciekawostką jest, że procentowa wartość zamówień zwiększa się codziennie w miarę zbliżania się do końca tygodnia.

W badaniu Infas wzięło udział ponad 1000 internautów z Polski oraz ponad 4000 tysiące użytkowników z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Pytano o to, jak często dokonują zakupów, starano się także ustalić, jaki jest poziom zaufania do sklepów internetowych i jak internauci podejmują decyzje zakupowe.


Enterprise Gamification Sp. z o.o.


www.grywalizacja24.pl