Już w dniach 24- 26 czerwca w San Diego odbędzie się konferencja mLearnCon, poświęcona przede wszystkim mobilnym metodom uczenia. 

W czasie licznych sesji odbywających się równolegle będzie można dowiedzieć się i podyskutować między innymi o kwestiach dotyczących marketingu, tworzenia projektów i ich rozbudowywania oraz rozwijania. Przewidziano także części poświęcone odpowiedniej implementacji programów szkoleniowych, content marketingowi i ogólnie pojętym mediom.

Grywalizacja a serious games

Uczestnicy będą także rozważać różnicę pomiędzy naukowymi serious games a grywalizacją. Zajmą się także wykorzystaniem projektów grywalizacyjnych w procesie uczenia i tym, jak je projektować tak, aby działały.

Konferencja połączona jest także z prezentacjami projektów.  Jej uczestnicy będą mogli zapoznać się z różnymi realizacjami mLearningu i porozmawiać z ich twórcami.

grywalizacja konferencja

Z pewnością warto czekać na wnioski i podsumowanie tej konferencji tym bardziej, że edukacja ciągle jest dziedziną przez grywalizację lekko pomijaną. Zwłaszcza w Polsce edukacyjne programy gamifikacyjne nie cieszą się popularnością, na jaką większość z nich zasługuje. Być może dzięki wnioskom z takich kolejnych wydarzeń, uda się to powoli zmienić- zarówno w świadomości nauczycieli, jak i rodziców ich uczniów. Bo same dzieci zwykle nie mają żadnego problemu z dostosowaniem się do nowej formy przyswajania wiedzy.

Enterprise Gamification Sp. z o.o.


www.grywalizacja24.pl