szachy - grywalizacja

rgbstock.com / ewout_bos

Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych odbywają się w warszawskim Płacu Kultury i Nauki.

Przez trzy dni (od 13 do 15 grudnia 2013) ponad tysiąc zawodników i zawodniczek z 27 krajów, w tym wielu mistrzów i arcymistrzów, będzie walczyć o laury zwycięzców. Impreza ma charakter otwarty. Co ciekawe, najmłodsza uczestniczka ma pięć lat, a najstarszy uczestnik ? ponad 80.

13 grudnia odbyły się pojedynki o tytuł mistrza szachów błyskawicznych (ok. 450 uczestników), a w dniach 14-15 grudnia zmierzą się walczący (ok. 760 osób) o mistrzostwo w szachach szybkich. Wśród graczy znaleźli się czołowi zawodnicy europejscy (w tym z Bułgarii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Rosji, Ukrainy i Węgier) oraz polscy arcymistrzowie.

W szachach szybkich gracze mają maksymlnie po 15 minut. Szachy błyskawiczne to gra, w której każdy z zawodników dysponuje nie więcej niż trzema minutami. Gdy opadnie wskazówka zegara jednego z graczy, kończy się partia.

W ubiegłorocznej edycji triumfowli: w szachach szybkich ? Aleksiej Driejew (Rosja), a w szachach błyskawicznych ? Maxime Vachier-Lagrave (Francja).

Mistrzostwa organizowane są przez Fundację Szachową im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego na zlecenie Europejskiej Unii Szachowej w ramach corocznego (już XXXII) Memoriału Szachowego Stanisława Gawlikowskiego (polskiego szachisty i dziennikarza szachowego), który odbywa się w Warszawie od 1982 r.

Łączna pula nagród wynosi 30.000 euro.


Enterprise Gamification Sp. z o.o.


www.grywalizacja24.pl