Lifelong learning to anglojęzyczne określenie kształcenia ustawicznego, czyli  doskonalenia umiejętności, rozwijania wiedzy i świadomości przez całe życie.

Lifelong learning to idea polegająca na niepoprzestawaniu na edukacji zorganizowanej (szkolnej), np. po zakończeniu studiów, ale podejmowaniu aktywności poznawczej dalej, na „własny rachunek”, poprzez udział w kursach i szkoleniach, studiach podyplomowych, czytanie publikacji, książek, ciekawostek, oglądanie programów naukowych, zwiedzanie i wszelkie inne aktywności (zorganizowane i niezorganizowane), które sprawiają, że rozwijamy się, nadążamy za zmianami współczesnego świata.

Taka „wieczna edukacja” daje nam poczucie satysfakcji, atrakcyjności na rynku pracy, wśród znajomych (mamy o czym ciekawym rozmawiać), pobudza nas do kolejnych działań – nasza postawa jest aktywna, pewna siebie.

Coraz częściej pracodawcy wspierają pracowników w realizacji tej idei, kierując ich na szkolenia i kursy. Takie firmy klasyfikujemy do grupy organizacji uczących się.

Enterprise Gamification Sp. z o.o.

www.grywalizacja24.pl