Każdy może stworzyć świetną popularną grę na iPhone- dowodem na to jest Star Trux. Matt Powers rozmawiał z jego twórcami.

Star Trux to jedna z najpopularniejszych gier na iOS. Jej niezwykłość polega nie tylko na lekko starodawnym wyglądzie, ale przede wszystkim na tym, że została stworzona przez ludzi, którzy wcześniej zajmowali się tworzeniem zupełnie innych gier. Nigdy wcześniej nie pracowali razem, a mimo to stworzyli zgrany zespół stale rozwijający projekt.

grywalizacja iOS

Doświadczenia Kena Balthasera, Johna Powersa i Roba Powersa wskazują na to, że tak naprawdę grę na iOS może stworzyć każdy. Panowie pracowali głównie ze swoich domów i we trzech udało im się stworzyć niesamowicie popularną rozrywkę. Panowie komunikowali się co tydzień przez Skype, do testowania zaprosili własne dzieci. Wystarczył dobry pomysł i dużo samozaparcia. W rozmowie z Mattem Powersem wskazują, że wszystkiego niemal uczyli się od podstaw- internet obfituje w tutoriale i poradniki dotyczące każdego niemal etapu tworzenia gry na iOS, a najtrudniejszym elementem było ustalenie ceny za grę (niecałe 2 dolary).

To dowód na to, że nawet w dzisiejszych, obfitujących w zaawansowane rozwiązania techniczne czasach nie potrzeba  fantastycznej, profesjonalnej grafiki i efektów specjalnych. Wystarczy świetny pomysł i rewelacyjna grywalność.


Enterprise Gamification Sp. z o.o.


www.grywalizacja24.pl