litery - grywalizacja

rgbstock.com / Zela

Według danych dostarczonych przez Statistic Brain, średnia długość koncentracji uwagi w 2013 roku wynosiła osiem sekund. Dla porównania poinformowano także, ile czasu trwała ona trzy lata wcześniej ? wynik ten był o cztery sekundy dłuższy. Tendencja do koncentrowania uwagi na przestrzeni ostatnich lat jest zatem malejąca.

Konsekwencją skracania czasu koncentracji uwagi jest to, że aby zainteresować klienta twoją ofertą sprzedażową lub usługową musisz skupiać jego uwagę błyskawicznie. Pozwól twoim klientom szybko zrozumieć, czym zajmuje się twoja firma oraz co może zaoferować innym ludziom.

Statistic Brain informuje, że na jednej stronie internetowej czytanych jest zaledwie dwadzieścia osiem procent wszystkich zawartych na niej słów. Z tego względu warto zaznaczać pogrubieniami, podkreśleniami lub wyróżniać innym kolorem, tekst który jest najważniejszy dla potencjalnych klientów. Zminimalizuje to szanse na ominięcie go, a zwiększy szanse wzbudzenia zainteresowania i dociekania dalszych informacji zawartych na stronie naszego sklepu internetowego lub przedsiębiorstwa.


Enterprise Gamification Sp. z o.o.


www.grywalizacja24.pl