imagine - grywalizacjaZnamy już zwycięzców krajowych finałów Imagine Cup 2014. Aż trzy drużyny będą reprezentowały Polskę podczas światowych półfinałów konkursu Imagine Cup 2014. Drużyna Power of Vision z Rzeszowa, w składzie: Sylwia Perykasza, Norbert Pisz, Daniel Pomianek, Tomasz Pleśniak, zwycięzyła w kategorii Projekty Społeczne (World Citizenship). Białostocka drużyna We Code For Food, w składzie: Marek Antonio, Łukasz Balukin, Wojciech Bancerzewski oraz Mariusz Dobrowolski była najlepsza w kategorii Innowacje (Innovation). Natomiast HotHead Balloon z Rzeszowa i Olsztyna, w składzie: Ivan Mazur, Andrzej Michnia i Grzegorz Ziemba, to zwycięzca w kategorii Gry (Games).

Studenci z Rzeszowa zaproponowali rozwiązanie Face Controller, bazujące na Kinect for Windows, a stworzone z myślą o osobach niepełnosprawnych. Z pomocą aplikacji, użytkownik może kontrolować system przy użyciu ruchów głowy i mimiki twarzy. Dodatkowo aplikacja rozpoznaje mowę, dzięki czemu możliwe jest dyktowanie pojedynczych słów, wyrazów lub całych zdań.

Projektem drużyny z Białegostoku jest Phobos – to system, który wykorzystując najnowsze technologie wirtualnej rzeczywistości i Microsoft Kinect, potrafi rozpoznać i leczyć przyczyny fobii u pacjentów (m.in. poprzez symulacje przygotowane przez specjalnie przeszkolonych psychoterapeutów).

Natomiast grupa rzeszowsko-olsztyńska stworzyła grę zatytułowana Lore, przeznaczoną na platformy Windows, Windows Phone i Android. Gra umiejscowiona jest w małym, papierowym królestwie, w którym gracz przejmuje kontrolę nad elementami scenografii, dzięki czemu może usuwać przeszkody lub rozwiązywać zagadki.

Imagine Cup to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów. Polscy uczniowie, niezmiennie od 2005 roku odnoszą sukcesy w kolejnych światowych edycjach tego konkursu. Do tej pory aż 23 razy stawali na podium, zdobywając siedem pierwszych miejsc, dziewięć drugich i siedem trzecich.

Enterprise Gamification Sp. z o.o.


www.grywalizacja24.pl