roadwars - grywalizacjaOdczytywanie i pisanie SMS-ów przez kierowcę, który właśnie prowadzi, w wielu wypadkach jest bardziej niebezpieczne niż jazda pod wpływem alkoholu.

Aby zmobilizować ludzi do zachowania za kierownicą zasad bezpieczeństwa i skłonić ich do zaprzestania korzystania z tekstowych funkcji telefonu komórkowego, gdy prowadzą, powstała aplikacja mobilna (dostępna jak na razie na iPhone?y), Road Wars, która ma za zadanie doprowadzić do zmiany tych niebezpiecznych nawyków.

Aplikacja nagradza użytkowników, którzy przestregają zasad bezpieczeństwa na drodze i karze tych, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, zbyt często nagle hamują lub zmieniają pasy oraz, właśnie, zajmują się telefonem komórkowym.

Aplikacja korzysta z GPS-a i innych możliwości telefonu komórkowego, aby monitorować styl jazdy i na bieżąco przekazywać informację zwrotną o postępach lub przewinieniach. Za każde 10 minut bezpiecznej jazdy kierowca ?zarabia? pewną kwotę w wirtualnej walucie, a za dłuższe okresy ?dobrego zachowania? można otrzymać status ?capture roads? (oznacza on, że ktoś został ?panem? danej trasy), który twórcy porównują do ?mayora? na Foursquare. Z kolei łamanie przepisów albo wysyłanie SMS-ów karane jest utrztą wirtualnej gotówki. Dodatkowo, aplikacja posiada wtyczki społecznościowe, dlatego też możliwe jest porównywanie się z przyjaciółmi np. na Facebooku, a ludzie, którzy w danym momencie nie prowadzą, nadal mogą brać udział w grze, próbując ?odbić? zdobyte przez znajomych drogi.

Inspiracją dla twórcy projektu, Paula Englisha, były jego własne doświadczenia z prób nauczenia bezpiecznej jazdy swoich nastoletnich dzieci.


Enterprise Gamification Sp. z o.o.


www.grywalizacja24.pl