excellent - grywalizacjaRomans X Muzy i świata gier wideo trwa już dobre kilkanaście lat. Nikogo specjalnie nie dziwi fakt, że coraz częściej produkcje znane z ekranów naszych komputerów trafiają do kin. Tym razem padło na serię, której grywalizacja zawdzięcza niemal wszystko ? World of Warcraft.

O przeniesieniu kultowej gry MMO na kinowe ekrany mówiło się już w 2006 roku. To wtedy pojawiły się pierwsze informacje o tym, że producent WoW, Blizzard Entertainment, sprzedał prawa do adaptacji amerykańskiej wytwórni Legendary Pictures. Projekt przechodził najróżniejsze zawirowania i zapowiadało się, że pozostanie niespełnionym marzeniem geeków.

Obecny rok przyniósł fanom Warcrafta wiele radości w postaci oficjalnych informacji, po lekturze których nasuwa się jeden wniosek: jednak zobaczymy World of Warcraft na dużym ekranie! Wszystko zaczęło się w styczniu od wpisu na oficjalnym profilu gry na Twitterze. Oto podpisano kontrakt z nowym reżyserem, Duncanem Jonesem  ( znanym z takich filmów jak Moon czy Kod nieśmiertelności). Wraz z kolejnymi miesiącami fani zaczęli otrzymywać coraz więcej informacji. W połowie kwietnia zostały upublicznione nazwiska twórców efektów specjalnych. Wygląda na to, że przedsięwzięcie nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Premiera została zapowiedziana na 2015 rok.

My ze swojej strony zastanawiamy się, czy obejrzenie filmu w kinie będzie skutkowało nowymi punktami doświadczenia w grze. Albo chociaż unikatową odznaką za najszybsze zarezerwowanie biletu na premierę?

Enterprise Gamification Sp. z o.o.

www.grywalizacja24.pl