Masz Wiadomość to gra szkoleniowa przeznaczona dla wszystkich tych, którzy chcą rozwinąć kompetencje swoich pracowników w zakresie komunikacji. Co ciekawe: w swojej mechanice nawiązuje także do takich współczesnych kanałów komunikacji, jak e-mail.

Masz Wiadomos?c?

W trakcie rozgrywki uczestnicy wykonują rozmaite zadania. Żaden z nich nie posiada jednak kompletu wskazówek, które pozwoliłyby wykonać zadanie w całości, dlatego muszą ze sobą współpracować i skutecznie dzielić się informacjami. A to rodzi dylematy z którymi każdy z nas spotyka się w codziennej pracy? Jakim językiem posłużyć, by nas dobrze zrozumiano? Czy lepiej wysłać wiadomość, czy spotkać się i porozmawiać w cztery oczy? To od graczy zależy, czy w trakcie rozgrywki znajdą wspólny język i zrealizują wszystkie otrzymane zadania.

Rozgrywka Masz Wiadomość zajmuje około 2,5 godziny. Jeden egzemplarz pozwala na rozgrywkę w gronie 4-8 osób. Wykupując licencję firmową, organizacja otrzymuje 2 egzemplarze produktu.

ZASTOSOWANIE GRY:

Gra powstała z myślą o szkoleniach poświęconych komunikacji. Na rozgrywce skorzystają wszyscy pracownicy, niezależnie od rodzaju i szczebla zajmowanego stanowiska. Gra sprawdzi się zarówno na warsztatach na temat komunikacji w biznesie, jak i tych, których wiodące zagadnienia dotykają obszarów komunikacji w zespole i/lub komunikacji interpersonalnej.

CELE SZKOLENIOWE GRY:

Kończąc warsztat z grą, uczestnicy są świadomi tego, jak istotne dla procesu komunikacji są: dobór kanału komunikacyjnego – adekwatnego do przekazywanych informacji – oraz uwspólnienie kodu, jakim posługują się wszystkie strony procesu. Lepiej znają też ograniczenia i możliwości różnych form komunikacji (spotkanie, e-mail). I widzą, że komunikacja to nie cel sam w sobie, a narzędzie, które ma służyć efektywnej pracy – dlatego należy stosować je rozważnie, odpowiednią część czasu przeznaczając także na wykonywanie obowiązków.

png-logo -Masz Wiadomos?c?

MindLab Sp. z o.o. 

e-mail: biuro@mindlab.pl
telefon: +48 12 292 75 83