Jawbone UP24 to następca Jawbone UP. Testujemy tę nowość, która wprowadza grywalizację do cjawboneodziennego życia.

Podstawową różnicą między testowanym modelem a jego poprzednikiem jest pełna bezprzewodowość tego pierwszego. Bluetooth 4.0 skutecznie zastępuje kabel, jednak fakt, że aplikacja ściąga dane z opaski co godzinę znacznie wpływa na zużycie baterii.

Jednak dzięki tak częstym połączeniom możemy otrzymywać motywujące powiadomienia ? system zachęca nas do pokonania jeszcze 1000 kroków, to zrobienia jeszcze jednej rundy wokół domu lub zmiany autobusu na spacer. I możemy potwierdzić, że to naprawdę działa ? motywator jest doskonały.

Ale Bluetooth można też wyłączyć i synchronizować Jawbone z iPhonem np. dopiero wieczorem, żeby zobaczyć podsumowanie dnia. Znacznie ułatwia to kontrolę poziomu baterii (która funkcjonuje bez ładowania nawet do 11 dni), a jest wyjątkowo prostą operacją. Każdorazowe połączenie opaski z telefonem jest szybkie i też bezproblemowe, a cała synchronizacja trwa raptem kilkanaście sekund.

Niestety, czasem zdarza się, że mimo sparowania opaski z telefonem Up.app nie pobiera danych. Wtedy okazuje się niezbędny restart aplikacji. Zdarza się to dość rzadko, ale bywa irytujące.

Opaska oczywiście pilnuje, żebyśmy nie siedzieli zbyt długo, zachęca do wczesnego kładzenia się spać i rano budzi subtelnym wibrowaniem na nadgarstku. Przy tym jednak? kosztuje około 480 zł i to bez przesyłki z USA?

Enterprise Gamification Sp. z o.o.


www.grywalizacja24.pl