funny tags - grywalizacjaRodzinne wyjście na zakupy, to dla większości rodziców nieustanna walka ze swymi małoletnimi pociechami. Pomimo trudu włożonego we właściwe wychowanie dzieci są one bardziej wrażliwe na wpływ reklamy, czy akcji marketingowych skierowanych właśnie do nich, co niejednokrotnie przekłada się na roszczeniową postawę uaktywniającą się pomiędzy półkami z zabawkami, czy słodyczami. Dla zdesperowanych rodziców, którzy chcieliby mieć większy wpływ na zachowanie swoich dzieci powstał ? Funny Tags.

Funny Tags to crowdfundingowy projekt, którego celem jest stworzenie grywalizacyjnej zabawy polegającej na uczeniu dzieci odpowiedzialności przy jednoczesnym pozostawieniu im pola do niezależności. Jednym z elementów Funny Tags są kolorowe zawieszki ? naklejki z jedzeniem, łóżkiem, ubraniem, książką, długopisem i szczoteczką do mycia zębów. Zawieszki te współpracują z telefonami rodziców z systemem NFC oraz ze specjalnymi stacjami z NFC. Dziecko po wykonaniu zadania np. przeczytania lektury, pościeleniu łóżka, czy też zjedzeniu obiadu (zadania zależą od pomysłowości rodziców) zbliża zawieszkę do urządzenia NFC i automatycznie otrzymuje punkt zapisywany na jego wirtualnej karcie. Po zebraniu wyznaczonej przez rodzica ilości punktów, dziecko otrzymuje ustaloną nagrodę ? wspólne wyjście do lodziarni, możliwość gry na konsoli etc.

Zadaniem Funny Tags jest nauczenie dzieci odpowiedzialności, cykliczności wykonywania zadań oraz zachęcanie do nauki (czytanie książek i wirtualne gry oferowane po uzyskaniu danej ilości punktów) przy wykorzystaniu możliwości jakie oferuje grywalizacja.


Enterprise Gamification Sp. z o.o.


www.grywalizacja24.pl