evo - grywalizacjaAplikacja Evo wyprodukowana przez Akili Interactive Labs na pierwszy rzut oka nie różni się od innych gier oferowanych na iPhone’y i iPady. Jednakże jej przeznaceniem jest diagnozowanei, a w przyszłości również leczenie, zaburzeń umysłowych. W marcu rozpoczęły się testy kliniczne aplikacji, których celem jest stwierdzenie, czy Evo pomaga we wskazywaniu osób zagrożonych chorobą Alzheimera. Zadaniem graczy jest prowadzenie postaci przez rzekę. Sterowanie postacią odbywa się poprzez odpowiednie przechylanie urządzenia.

Jednocześnie gracz musi śledzić pojawiające się zwierzęta i klikać w ekran, gdy pojawi się żądane przez system zwierzę. Zdolności, jakie potrzebne są do radzenia sobie z wieloma zadaniami naraz, ulegają wraz z wiekiem stopniowemu upośledzeniu.

Jednym ze współzałożycieli firmy Akili jest Adam Gazzaley, o którego grze – NeuroRacer – pisaliśmy w grudniu 2013 r. Firma prowadzi również testy kliniczne gier dedykowanych diagnozie i leczeniu ADHD, autyzmu i depresji.

Enterprise Gamification Sp. z o.o.

www.grywalizacja24.pl