Jak zachęcić Warszawiaków do zrezygnowania z przemieszczania się po mieście samochodem?

Spróbujmy rowerowej grywalizacji!

Od kilku lat w różnych punktach Warszawy funkcjonują 24 godzinne wypożyczalnie rowerów. Spisują się one na medal, motywując całe rzesze młodszych i starszych mieszkańców do korzystania z tego środka transportu. Niekiedy w jednym dniu ma miejsce ok 40 tysięcy wypożyczeń. Można śmiało rzec, że dziś z rowerów korzysta ok 5% Warszawiaków, podróżując nimi do pracy, szkoły, czy sklepu.

Bardziej leniwi wciąż jednak wolą przemieszczać się przy wsparciu bardziej komfortowych środków, takich jak samochody, autobusy, czy tramwaje, zwłaszcza, gdy na swojej trasie mają do pokonania wzniesienia.

Pomyślano więc również o nich …

Na pierwszy rzut oka ten rower wygląda zupełnie zwyczajnie. Dopiero, gdy na niego wsiądziesz poczujesz różnicę!

Elektrycznym rowerem można przemierzać wiele kilometrów dziennie, sprawnie forsować górki, nawet w służbowym garniturze:-)

Dzięki elektrycznemu wsparciu mniej wysiłku wkładamy w pedałowanie, więc mniej się pocimy, a jednak mamy więcej ruchu niż podróżując samochodem, autobusem, czy tramwajem. No i co ważne – nie emitujemy przy tym żadnych spalin, dbając o nasze miejskie środowisko.

Silnik pomoże nam rozpędzić rower do 25 km/ godzinę. Oczywiście bez pedałowania rower nie pojedzie, ale pozwoli nam zaoszczędzić aż do 80% energii.

W Warszawie zamówiono 100 rowerów elektrycznych, które ustawiono w 10 różnych miejscach, w okolicach wzniesień w centrum miasta.

Za pierwsze 20 minut jazdy nie musimy płacić. Pierwsza godzina kosztuje nas 6 zł, a każda następna 14 zł.

rowery

Grywalizacja rowerowa w Krakowie

Na rowery stawia nie tylko stolica. W Krakowie, w ramach akcji rowerem do pracy, zachęca się do korzystania z rowerów różnego typu nagrodami, np. biletami do kina. Aktualnie już ponad 40 firm bierze udział w tym projekcie.

:-) Miłej jazdy!


Enterprise Gamification Sp. z o.o.

www.grywalizacja24.pl