W drugi poniedziałek stycznia obchodzimy „Dzień Sprzątania Biurka”

Święto zostało ustanowione w celu zachęcenia do wejścia w kolejny rok z poczuciem estetyki i odpowiedzialności za porządek w najbliższym otoczeniu.

Czyste biurko to symbol dobrej organizacji pracy, ogarniania obowiązków, ale także szacunku dla innych współpracowników.

W biurkowym bałaganie nie tylko trudno jest odnaleźć to, czego akurat pilnie poszukujemy. Biurkowy bałagan rzutujemy do naszego mózgu, wprowadzając poczucie chaosu w naszym otoczeniu, przez co czujemy się mniej pewnie, a podświadoma potrzeba poukładania wszystkiego niekiedy utrudnia nam koncentrację na ważnych zadaniach.

W wielu firmach (szczególnie w USA) świadomie wprowadzana jest „polityka pustego biurka”. Polega ona na uprzątnięciu z biurka wszystkiego zaraz po zakończeniu pracy, tak, aby inna osoba, która rozpoczyna swoją pracę mogła skorzystać z tego samego biurowego blatu do swoich celów. Po zamknięciu biura osoby sprzątające mogą dokładnie wyczyścić teren – to, co pozostaje na biurku (nie licząc uniwersalnych urządzeń biurowych) zostaje uznane za śmieć, więc osoba, która pozostawiła coś swojego na biurku, może tego nie odnaleźć przychodząc następnego dnia do pracy.

Zgodnie z tą polityką osoba która przychodzi rano do biura wybiera sobie najbardziej odpowiednie miejsce pracy (wolne biurko), przy którym pracuje do końca dnia. Najlepiej położone biurka są więc najbardziej oblegane, co jednocześnie mobilizuje pracowników do wczesnego przychodzenia do firmy – po tym jak siedzimy od razu widać, kto przyszedł najpóźniej.

Sprzątajmy swoje biurka!!!


Enterprise Gamification Sp. z o.o.

www.grywalizacja24.pl