condomo - grywaizacjaLato jest czasem sprzyjającym przelotnym romansom i znajomościom o charakterze intymnym. Oprócz niepożądanych ciąży kontakty te mogą sprzyjać rozpowszechnianiu się chorób wenerycznych oraz AIDS. W celu ochrony mieszkańców swego regionu władze sztokholmskiego okręgu stworzyły nietypową zabawę zachęcającą młodych ludzi do zabezpieczania się i używania prezerwatyw.

Pierwszym etapem Condomo8 było rozdanie 50 tysięcy kondomów, na opakowaniach których znajdował się kod QR oraz krótka instrukcja. Każda z osób, która otrzymała prezerwatywę mogła następnie przy pomocy pobranej przez kod aplikacji wziąć udział w wielkim badaniu ? zabawie. Działająca na smartfonach aplikacja mierzyła rytm, czas i natężenie dźwięków wydawanych przez uprawiających seks kochanków. W celu skorzystania z aplikacji wystarczyło położyć smartfon na łóżku w trakcie aktu seksualnego, wybrać przycisk start, a następnie po zakończeniu aktu stop, następnie należało wypełnić swój personalny profil. Po wykonaniu ostatniego kroku aplikacja wysyłała informacje na stronę kampanii, gdzie każdy z jej użytkowników mógł sprawdzić nietypowe statystyki kierując się płcią, kolorem włosów, hobby, zawodem, czy też posiadaniem zwierzaka.

Jakie były wyniki akcji? Stworzono ponad 5 900 diagramów, a 39% młodych mieszkańców Sztokholmu, którzy zarejestrowali swoje profile stwierdziło, że jest bardziej przekonana do używania prezerwatyw niż przed rządową kampanią.


Enterprise Gamification Sp. z o.o.


www.grywalizacja24.pl