coca cola mini-me - grywalizacjaIzraelska agencja Gefen Team przygotowała w ostatnim czasie dwie interesujące akcje dla Coca-Cola Company (rynek izraelski). Pierwszą z nich jest The Personal Rode, druga zaś to Mini-Me stworzona specjalnie na potrzeby reklamowe nowej, miniaturowej butelki, w której dostępna w Izraelu będzie od teraz Coca-Cola.

Miniaturowe butelki wykonane zostały z plastiku lecz swym wyglądem przywodzą na myśl szklane opakowania. W akcji Mini-Me wykorzystano po raz kolejny mobilną aplikację, która znalazła się w popularnych marketach (App Store, Google Play) i można ją było pobrać za darmo. Po spersonalizowaniu awatara (wybór płci, foto twarzy, dobór fryzury i ubrań), pojawiał się on na ekranie smartfona. Zadaniem gracza było opiekowanie się tym swego rodzaju wirtualnym ?Tamagotchi?, dostarczanie mu zabawy (odblokowywanie gadżetów i ?misji?, rangi) i zadbanie o jego wysoką pozycję w rankingu awatarów.

Ze wszystkich najlepszych graczy wyłoniono następnie grupę osób, która została zaproszona do głównej fabryki Coca-Coli. Następnie przy wykorzystaniu najnowszej technologii wykonywano pełny skan laureatów (360 stopni) oraz stworzono trójwymiarową figurkę tych osób przy wykorzystaniu niezwykle popularnej na Zachodzie technologii druku w 3D. Działania te podjęto, by gracze zapamiętali chwile spędzone z Coca-Colą na zawsze, a otrzymanym gadżetem mogli poszczycić się w gronie znajomych.

Coca-Cola Mini-Me (3D printing) from Gefen Team on Vimeo.


Enterprise Gamification Sp. z o.o.


www.grywalizacja24.pl