city peaks - grywalizacja

Siedzący tryb życia oraz postęp technologiczny są przyczyną otyłości wśród we współczesnym społeczeństwie. Zamiast trudu wędrowania po schodach coraz więcej z nas korzysta z ruchomych schodów, czy wind. W celu zmienienia tego negatywnego przyzwyczajenia powstał projekt City Peaks Challenge.

City Peaks Challenge pozwala na przeliczanie przebytych przez użytkowników systemu schodów na wspinaczkę po realnych konstrukcjach lub górach. Jednym ze składowych elementów systemu są czytniki, które miałyby być montowane na parterze i kolejnych piętrach budynków. W celu ułatwienia korzystania z City Peaks Challenge jego pomysłodawcy nie przewidzieli wprowadzenia kolejnych plastikowych kart lecz oparli system na istniejących i popularnych plastikowych londyńskich kartach miejskich umożliwiających podróżowanie środkami lokomocji ? The Oyster Card.

Na City Peaks Challenge składa się również strona internetowa, na której po zalogowaniu się każdy z uczestników zabawy może śledzić swe postępy oraz rywalizować z innymi uczestnikami w walce o najszybsze zdobycie danego szczytu lub też laur prawdziwego marudera. City Peaks Challenge oprócz informowania gracza o przebytym dystansie  przelicza również spalone przez niego kalorie oraz wyświetla prędkość z jaką się poruszał.

Za City Peaks Challenge odpowiada agencja reklamowa Digit R&D, a celem kampanii jest podniesienie aktywności fizycznej pracowników biurowych dzięki grywalizacji rutynowego działania w postaci wspinaczki po schodach.

Digit’s – CityPeaks from Digit on Vimeo.


Enterprise Gamification Sp. z o.o.


www.grywalizacja24.pl