textales - grywalizacjaGrupa holenderskich projektantów przygotowała ciekawą aplikację na urządzenia mobilne, wykorzystującą możliwości, jakie daje rozszerzona rzeczywistość (augmented reality). Aplikacja o nazwie TexTales umożliwia wyświetlanie na ekranie, na tle pościeli, trójwymiarowych obrazów, które przedstawiają postaci z bajek i stają się ciekawą ilustracją opowiadanej przez rodziców bądź dziadków historii.

Obecnie dostępny jest zestaw pościeli z nadrukiem bajkowego lasu i chatki wraz z programem, dzięki któremu można ożywić bajkę o Czerwonym Kapturku. Zbiór trójwymiarowych obrazków obejmuje m.in. wilka, babcię i kolorowe kwiatki. Jednakże, zdaniem twórców, zestaw ten może służyć do zilustrowania również opowieści wymyślonej przez opowiadającego ? jedynym ograniczeniem może być tylko jego wyobraźnia. Aplikacja może też stać się prawdziwym wybawieniem dla rodziców, którzy dotyczas musieli co wieczór staczać prawdziwe bitwy z dziećmi, aby te zechciały pójść spać. Perspektywa ciekawej opowieści może być bardzo motywująca.

Inspiracją dla twórców był m.in. estońska sztuka ludowa, w której wg nich, ?każdy pasek na spódnicy opowiadał jakąś historię?.


Enterprise Gamification Sp. z o.o.


www.grywalizacja24.pl