Nie ma chyba przedmiotu, który nadawałby się do zgrywalizowania lepiej, niż geografia. Skorzystali z tego twórcy gry edukacyjnej Geo-Gram.

Wokół geografii można budować zarówno proste aplikacje bazujące na podstawowej wiedzy, jak i skomplikowane programy, w których zaawansowana wiedza o świecie niezbędna jest do rozwiązywania kolejnych zagadek.

Think Global przygotowali jednak platformówkę. Gra zaczyna się od poziomu gimnazjum, ale można także użyć wiedzy odpowiedniej dla programu liceum i rozszerzonej matury. Oczywiście podstawowe elementy grywalizacyjne – punkty i nagrody są głównym motywatorem działań użytkownika.

Grywalizacja podróży

Gra polega na wędrówce po mapie Polski, rozwiązując zadania dotyczące miejsc, w których aktualnie się znajduje. Za merytoryczną poprawność zadań i dostosowanie ich do poziomu odpowiedniego dla danego etapu nauczania odpowiadają łódzcy pedagodzy z Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Gra jest kolorowa – wykorzystano w niej liczne ilustracje, przedstawiające poszczególne lokacje. Doskonała jakość zdjęć i możliwość ich powiększania w razie potrzeby pozwalają na dokładne obejrzenie przedstawionych obiektów i udzielenie odpowiedzi na dotyczące ich pytania.

Geo-Gram może być także wykorzystane w czasie lekcji, z czego jednak nie wszystkie szkoły będą mogły skorzystać ze względu na ciągle duże ograniczenia placówek w dostępie do szerokopasmowego internetu. Jednak tam, gdzie to możliwe, nauczyciele geografii dostają doskonałe narzędzie do pracy z młodzieżą. Młodzieżą uśmiechniętą, zaciekawiona nowa forma sprawdzania wiedzy, a przy okazji- zmotywowaną do jej zdobywania za sprawą sprawnie działających mechanizmów grywalizacji.

Na tablety i smartfony grę można zakupić w iTunes i Google Play. Na użytkowników komputerów odpowiednia wersja czeka w serwisie Edustore.pl.


Enterprise Gamification Sp. z o.o.


www.grywalizacja24.pl